O vinařství

Víno je dřina a radost. Víno je náš život. Víno je skvělý zpěvák. A taky Spěvák.

Rodina je základ. A na dobrých základech můžete stavět a taky dělat skvělé víno.

Historie našeho vinařství je dlouhá jako kořeny révy vinné. Doložené počátky sahají do roku 1934, ale začalo to určitě mnohem dřív. My pokračujeme tam, kde naši předkové skončili, a doufáme, že v našich šlépějích budou pokračovat naše děti. S citem a láskou k půdě, vinicím a vínu spojujeme zkušenosti s moderními postupy. A pořád nás to fakt hodně baví!

Naše vína chutnají všemi živly – úrodnou černozemí, voňavým vzduchem, životadárnou vodou a ohnivými slunečními paprsky.

Co si z matky přírody bereme, to jí zase pokorně vracíme. Sbíráme ručně a ohleduplně zpracováváme. Výsledek posuďte. My si stojíme za každou lahví až do poslední kapky.

Naše rodina

Jsme pracovitá a veselá rodina, kde slova to nejde nebo nedá se, nemají co dělat. Spoléháme hlavně sami na sebe, ale občas se neobejdeme bez pomoci našich milých spolupracovníků a přátel. Děkujeme jim, že když je třeba, tak nás v tom nenechají.

MILAN SPĚVÁK jako hlava rodiny s chutí a elánem navázal na základy rodinného vinaření a dal mu moderní šmrnc. Vsadil na jakostní a přívlastková vína a získaná ocenění napovídají, že je to správná cesta. Když má čas, nasedne na kolo a jede až za obzor. Miluje bílou čokoládu a svoje akvarijní rybičky, které ho vždycky spolehlivě zklidní.

JANA SPĚVÁKOVÁ všechno zařídí, vyřídí a stará se, aby účetnictví bylo bez chyby. Je dobrou duší podniku i rodiny a její ochranná křídla jsou kombinací anděla strážného a starostlivé kvočny. Hlavně díky ní firma funguje jako dobře promazané soukolí. Když může, vyrazí s Milanem na kolo, nebo na něco dobrého.

VIKTORKA a VERUNKA SPĚVÁKOVY mají zatím plnou hlavu svých starostí. Víno nepijí, ale jednou prý určitě budou a už teď ho umí ukázkově naservírovat.